dwie strony

Kiedy na portalu www.bochnianin.pl ukazała się wiadomość takiej treści : Stanisław Gaworczyk, burmistrz Nowego Wiśnicza, założył swój własny serwis internetowy. Najpewniej to odpowiedź na dwie opozycyjne witryny, które krytykując gospodarza gminy szybko zyskały dużą popularność”  nie przypuszczałem, że burmistrz uruchomił tą stronę za pieniądze mieszkańców.

Jak podaje w dniu dzisiejszym portal www.naszwisnicz.pl dopiero po przegranej sprawie w Sądzie Administracyjnym strona ta przeszła na własność prywatnej osoby.

Jeżeli informacja ta jest prawdziwa okazałoby się, że burmistrz wciąż ma problemy ze zrozumieniem sytuacji  jakiej się znajduje i powagi stanowiska, które piastuje.

Strona ta działa od ponad roku a radni nie zostali poinformowani o tym, że burmistrz założył ją i prowadził w ramach budżetu który uchwalali i jak wydawałoby się, którego realizację powinni kontrolować.

Być może nie rozchodzi się o jakąś potężną kwotę ale z pewnością wydatki na taki cel z gminnej kasy nie powinny mieć miejsca.

W innych gminach wyjaśnienie tej sprawy byłoby zadaniem komisji rewizyjnej...

W innych gminach...

Komentarze

  1. czy była już jakaś sesja rady miasta, po wakacyjnej przerwie ?

    OdpowiedzUsuń
  2. ~proszę o odpowiedź12 września 2013 03:13

    a może Pan , Panie Radny orientuje się czy urząd rozpatruje obecnie jakieś wnioski o przekwalifikowanie na działki budowlane. jeżeli tak to którą miejscowość ?, która ma być w następnej kolejności ?, kto ma składać teraz wnioski ? Ludzie z każdej wsi chcieli by składać , ale nie wiedzą kto ma składać i kiedy . Żeby potem nie było że za późno.

    OdpowiedzUsuń
  3. a Pan Brożek - to kto ???

    OdpowiedzUsuń
  4. kiedy zmiana starego Wiśnicza!

    OdpowiedzUsuń
  5. ~masz odpowiedź12 września 2013 10:47

    Ludzie nie proście o to Pana Mirka, bo jak nie daj Boże,zapyta o to na sesji to już nigdy nie poznacie odpowiedzi :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Może i faktycznie nie było rażącej bezczynności burmistrza, ale o rażącą rozrzutność to myślę spokojnie można by się było pokusić!

    OdpowiedzUsuń
  7. ~dobry program i koncepcja12 września 2013 10:52

    Tak, Pan Stańczyk pisze za swoje, Pan Chodur pisze za swoje, a Pan Burmistrz za nasze. W internecie, w gazecie i w sądach.

    OdpowiedzUsuń
  8. ~masz odpowiedź12 września 2013 11:26

    Dodam tylko, że dzień przed poprzednimi wyborami pracownicy urzędu roznosili ulotki z zaznaczonym krzyżykiem przy nazwisku włodarza. Czyli kampania częściowo też za nasze.

    OdpowiedzUsuń
  9. Panie Mirku , a czy burmistrz już Pana przeprosił za te wszystkie "dobra" , które Pan utracił, albo mógł utracić?

    OdpowiedzUsuń
  10. A przecież wiśnicz to prywatny folwark, więc nie rozumiem czego się czepiacie :(

    OdpowiedzUsuń
  11. ~przewodniczący12 września 2013 13:09

    Podzielam Pana zdanie-"... z pewnością wydatki na taki cel z gminnej kasy nie powinny mieć miejsca."

    OdpowiedzUsuń
  12. Jak tak w ogóle można, gdzie honor, gdzie ambicja, to już przekracza granice dobrego smaku. Gdzie pracownicy, kierownicy, księgowi gdzie sekretarz tego urzędu. Jak oni mogą, jak im nie wstyd? Dno moralne!

    OdpowiedzUsuń
  13. Jaki przewodniczący? Naszej rady?

    OdpowiedzUsuń
  14. pracownica magistratu - Naczelnik . awans ?

    OdpowiedzUsuń
  15. ~niech ktoś odpowie13 września 2013 15:16

    nikt nam nie odpowie na temat tych działek budowlanych ? nikt nie wie nic ?a może ktoś składał ? a może pan Tabor wie. podobno że teraz rozpatrują Królówkę , ale czy to prawda ?

    OdpowiedzUsuń
  16. coś podobnego ! teraz to nas też już ,,zalewa ".

    OdpowiedzUsuń
  17. szanownej komisji .A rady to już oddał, czy nie oddał ?

    OdpowiedzUsuń
  18. to dopiero ciekawe, żeby mieszkańcy na prywatnych blogach musieli dowiadywać się o przekwalifikowywanie gruntów na budowlane. Co to za urząd że nic nie można się dowiedzieć. Wszystkie gminy robią wszystko żeby były takie tereny, żeby stwarzać jak najwięcej możliwości zabudowy nowych domów, żeby przybywało mieszkańców gminy, żeby się rozwijać, bo z tego płyną potem pieniążki do kasy gminy a tu jakieś milczenie , jakiś temat tabu.

    OdpowiedzUsuń
  19. konkurs na najpiękniejszy rynek w Małopolsce , można oddać głos , bo Wiśnicz też startuje w konkursie- pisze na urzędowej. Mamy się śmiać , czy płakać ? ten kto zgłosił go do konkursu, to chyba nie widział innych miast.No chyba że będą oceniać w nocy, bo jak pogaszone , to nic nie zobaczą i może się załapiemy do finału.

    OdpowiedzUsuń
  20. będzie lepiej , jak dadzą tej ,,ekipie" co tam całymi dniami wysiaduje narzędzia do pracy. i niech popracują, niech zarabiają, a nie gotowe pieniążki, gotową żywność . Prace ludziom dać a nie utrzymywać !Dzieciom rodzinne się zabiera , bo... złotówkę przekroczy , a takich się utrzymuje. Chłopiska jak dęby , siedzą , siedzą , patrzą , i nie robią nic . Co, rąk nie mają , czy jak ? Pozamiatać taki nawet nie potrafi ?, czy pograbić.Dać im pracę , i dać im płacę czy żywność a nie na gotowe .

    OdpowiedzUsuń
  21. jak się pracuje - to się dochodzik ma i w tedy nic się nie należy. a jak się nie pracuje - no to się dochodów nie ma i wtedy.... należy się za nic , wszystko. Tak to funkcjonuje. Wniosek prosty - po co pracować ? A tak swoją drogą to :Mops- zasiłki, stypendia , książki, opał, leki , obiadki, Caritas ubrania, zestaw żywności , przydziały na Święta , żyć nie umierać. A może by tak ten Mops i Caritas przeprowadzili rzetelną i konkretną kontrolę z czego te potrzebujące rodzinki ,, tak "żyją skoro aż tak nic nie mają .Skąd te piękne mieszkania, meble, komóry , plazmy na pół ściany, bardzo drogie samochody, wakacje, imprezki, markowe ciuchy. itd. itd. Skąd na to mają i z czego to utrzymują. jeżeli wykazują że nie mają nic. Moim zdaniem też powinno się pomagać raczej tym co pracują , starają się , dbają , a nie tym co przychodzą i twierdzą że rzekomo - nie maja nic.Bo kto faktycznie nie ma , to nie ma, lub jest chory- to inna sprawa ale ile pomocy musi iść dla tych ściemniaczy , co opływają we wszystko?

    OdpowiedzUsuń
  22. Ten cały wywiad z Burmisterem na jedynie słusznej stronie jest po prostu żenująco śmieszny. A uwagi o Karcie Nauczyciela niepokojące ! - a nie jestem nauczycielem i wcale im nie zazdroszczę, kłopoty finansowe ma gmina przez złe zarządzanie (patrz nowe przedszkole w NW) a nie przez Kartę Nauczyciela! Nie wypłacenie należnych świadczeń pracownikom jest poważnym naruszeniem prawa Panie Burmistrzu!

    OdpowiedzUsuń
  23. ~moje zdanie jest takie18 września 2013 02:13

    Każdy kto ma rodzinę , wie ile kosztuje miesięczne utrzymanie przeciętnej rodziny, utrzymanie dzieci w szkole, samochodu , opłaty itd. itd. Jeżeli ktoś po raz kolejny idzie po pomoc , twierdząc że nie ma dochodów, nie ma ziemi , ( żyje powietrzem ? ) a o dziwo na wszystko ma , to wiadomo ze dochody ma ale ukrywa je i wyłudza pomoc. To powinno być lepiej kontrolowane.

    OdpowiedzUsuń
  24. a ci co mają ziemię maja lepiej ???Nalicza się im takie dochody z niej ze głowa boli. Mają ziemię - powinni tyrać i ten dochód wyciągać. Tylko jak ? kiedy więcej jest nie raz strat niż zysków.Dochód się liczy bez względu na to czy ktoś tą ziemie uprawia czy nie, czy jest zdrowy i może w niej tyrać , czy nie.Czy uprawia całą czy tylko część.Czy ma pieniądze na to żeby ją obsiać i uprawiać , czy nie. Czy uprawia sam , czy ktoś obcy użytkuje.. Ogólnie zasada jest taka że jak ziemia jest, to liczy się to, że ,,może " mieć z niej te dochody i te dochody się mu liczą , bez względu na to czy je faktycznie ma czy ich nie ma. A co za tym idzie nie może liczyć na żadną pomoc, zasiłki itd. Skoro tak, to chciałbym zwrócić uwagę na to, iż chociażby przypadkowo w tej gminie , z połowa ziemi leży odłogiem. Nawet tych działek nikt nie kosi, nie ma kto uprawiać i czerpać tych wspaniałych zysków. Jest to propozycja dla tych rodzinek co w opiekach i Caritasach siedzą i gotowe biorą, biorą i biorą. Skoro tyle jest ziemi, niewykorzystanej , którą można użytkować , to niech te bezrobotne i bezdochodowe rodzinki wezmą w użytkowanie po kawałku takiej ziemi i uprawiają i dochody będą mieć.Niech wykażą własną inicjatywę, chęć do pracy, do poprawy własnego bytu, niech sobie sami produkują część żywności, i dopiero wtedy dać im pomoc..Nie chcą brać ? nie pomagać takim !!! nie dawać nic !!!.Skoro rolnik,, może'' robić i mieć dochody, to oni też,, mogą'', bo ziemi odłogiem pod dostatkiem .

    OdpowiedzUsuń
  25. ~bez dochodów ?19 września 2013 02:54

    ile rodzin siedzi w opiece ( nie mających dochodów żadnych z pola ) ? a pole np. mają i uprawiają tylko że na papierku stoi ono no właśnie, na rodziców , dziadków itd. Nie przepisują , żeby nie mieć dochodów i móc korzystać z wszelkich rodzajów pomocy . W MOPS i CARITAS liczy się papierek, nikt nie sprawdza na miejscu nie robi wywiadów sąsiedzkich a szkoda. każdy zasiłek powinien być poprzedzony takim działaniem, nawet te rodzinne.Niechby taka Pani jedna z drugą przyszła do jednego sąsiada i powiedziała że ten drugi żąda od nich pomocy bo mówi ze jest biedny i nie ma nic . O!!! to by się dopiero nasłuchały, ile pola zbierają , co chowają , gdzie pracują na czarno, ile pracowali za granicą np przy zbiorach , na budowach itp.

    OdpowiedzUsuń
  26. ~walczyć z patologią23 września 2013 01:19

    często siedzą i na stopniach pod samym urzędem . Wyjść do nich, dać im grabie do ręki i do roboty !!!przynajmniej te 3 biedne jedyne ławki pod kasztanami by się wreszcie zwolniły.bo wciąż zajęte.

    OdpowiedzUsuń
  27. a mnie razi niesprawiedliwość w obliczaniu dochodów dla rolnika, do wszelkiego rodzaju zasiłków i stypendiów. Bo ten co pracuje i jest w ZUS -ie to od dochodów brutto odlicza sobie : straty, kwotę na ubezpieczenie społeczne, zdrowotne , kwotę na podatek , i to co zostaje jest dopiero jego dochodem, dzielonym na członków rodziny.A ten co ma ziemię ma naliczony comiesięcznie dochód z każdego hektara . i to jeszcze jaki !!!nie może sobie od niego odjąć ani poniesionych strat , ani też co mnie najbardziej dziwi składek które także płaci na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. Tamten może i to pomniejsza jego dochód o tą cała kwotę , a ten nie wiadomo czemu nie może .Tamten może odliczyć kwotę podatku którą zapłacił , a ten drugi płaci też podatki tylko że do gminy ale odliczyć sobie od dochodu tego nie może.A co najgorsze jak zachoruje to zasiłek chorobowy doliczony ma jako kolejny dochód doliczony do dochodów z pola , co pozbawić go może nawet całkowicie prawa do podstawowego zasiłku jakim jest zasiłek rodzinny na dzieci. Więc nie dość że chory, i to poważnie ( bo musi mieć zwolnienie calutki miesiąc ) pracować wtedy nie da rady , nająć musi kogoś wtedy do pomocy , chorobowe wyda prawie na leki i rehabilitacje, to jeszcze ma liczone dochody ze wszystkiego,równocześnie. A jak chory może osiągać dochody z pracy w polu, jeżeli w tym samym czasie w tym gospodarstwie robić nie dał rady ?

    OdpowiedzUsuń
  28. ~jestem za kontrolą!23 września 2013 02:43

    garną się ochoczo rodzinki po pomoc ? To potraktować ich poważnie !!! Nie pozwolić im dzieci głodzić i zaniedbywać. Nie radzą sobie z obowiązkami rodzicielskimi , nie potrafią wziąć chociażby kawałka pola w użytkowanie - wszcząć im postępowanie o zabranie dzieci.Jeden, drugi taki głośny numer i momentalnie zniknie z pod urzędu kolejeczka tych pseudo- biedaczków. Od razu znajdą się im dochody. Podwładne nie muszą sugerować się papierkami tylko niech ruszą w teren i dokładnie przetrzepią , domy, pola, obory ,GARAŻE. dociekliwie wypytać o szczegóły życia, i ocenić kto faktycznie ubogi , czy chory, a kto tylko papierkami macha i śmieje się z nich , lub okupuje później sklep 24 h.

    OdpowiedzUsuń
  29. pomysł na poprawę stanu finansowego Gminy ?

    OdpowiedzUsuń
  30. Chyba raczej państwa, bo wszelkie zasiłki i sposoby ustalania dochodów pochodzą z ustawy, nie z przepisów samorządowych.

    OdpowiedzUsuń
  31. Ja jestem jak najbardziej za pomaganiem , ale tym naprawdę potrzebującym. Bo najczęściej to jest tak , ze niejeden naprawdę biedny , o suchym chlebie żyje, ale nigdzie nie idzie , bo się boi że jak powie prawdę że nie wyrabia na to wszystko to sobie tylko kłopotu narobi. Boi się do swojej biedy przyznać, wstydzi się powiedzieć że sobie nie radzi, boi się że mu dzieci pozabierają , że będzie kontrolowany na każdym kroku , że napyta sobie jeszcze większej biedy jak ma. Ci ludzie zazwyczaj nigdzie nie idą i na nic się nie skarżą . A po pomoc wnioskują najszybciej ci , którym nic nie brakuje.Prawda jest taka ,że trudno oceniać sytuacje rodziny po papierku siedząc za biurkiem.Ustawa może i przychodzi odgórnie, ale i tak wszelkie zasiłki płaci nie kto inny a gmina.

    OdpowiedzUsuń
  32. wczoraj była sesja ? bo taki wysyp radnych ukazał się na rynku.

    OdpowiedzUsuń
  33. Proponowany porządek obrad.

    1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.

    2. Przyjęcie porządku obrad.

    3. Przyjęcie protokołu z XXV sesji.

    4. Interpelacje radnych.

    5. Sprawozdanie z międzysesyjnej pracy Burmistrza.

    6. Dyskusja nad informacjami:

    a) z przebiegu wykonania budżetu Gminy Nowy Wiśnicz za I półrocze 2013 roku, o przebiegu wykonania planu finansowego za I półrocze 2013 roku: MOK, MBP, MZW, SPG ZOZ oraz o kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej, w tym o przebiegu realizacji przedsięwzięć w I półroczu 2013 roku,

    b) o stanie realizacji uchwał Rady Miejskiej podjętych w I półroczu 2013 roku

    c) z realizacji zadań placówek wychowania przedszkolnego na terenie Gminy Nowy Wiśnicz oraz przygotowaniem placówek oświatowych do nowego roku szkolnego,

    7. Podjęcie uchwał w sprawie:

    a) zmiany uchwały budżetowej Gminy Nowy Wiśnicz na 2013 rok,

    b) Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Nowy Wiśnicz na lata 2013-2022,

    c) zmiany uchwały w sprawie trybu prac nad projektem uchwały budżetowej,

    d) zmiany uchwały w sprawie górnych stawek opłat za usługi w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy oraz za usługi opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych,

    e) wymagań, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transport nieczystości ciekłych na terenie Gminy Nowy Wiśnicz,

    f) wyrażenia zgody na zamianę nieruchomości stanowiących własność gminy oraz odstąpienia od obowiązku wniesienia dopłaty,

    g) zmiany uchwały w sprawie przystąpienia do zmiany punktowej miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części Gminy Nowy Wiśnicz – Śródmieścia Wiśnicza,

    h) akceptacji likwidacji Związku Komunalnego Gmin d.s. Komunikacji Miejskiej Rejonu Bocheńskiego,

    i) rozpatrzenie skargi na działalność Burmistrza Nowego Wiśnicza,

    j) rozpatrzenie skargi na działalność Burmistrza Nowego Wiśnicza.

    8. Odpowiedzi na interpelacje radnych.

    9. Wolne wnioski.

    10. Zamknięcie sesji.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

śmieci

Przedszkole w Nowym Wiśniczu